Natečaj in razpis ŠKIS

ŠCLJ • Aug 18, 2022

Pozdravljene dijakinje in dijaki

Počitnice bodo kmalu minile in za vas, naše dijake, in za vas, naše bodoče dijake, imam nekaj informacij za šolsko leto, ki prihaja.

Verjamem, da ste nekateri že poskrbeli za delovne zvezke, učbenike in vse, kar potrebujete za nov začetek šolskega leta. Če ste si že vse priskrbeli in nič od naštetega ne potrebujete več, pa imate verjetno stare učbenike, ki bi se jih radi znebili, lahko tudi podarili. Skratka za vse, ki potrebujete šolske potrebščine za novo šolsko leto, Zveza študentskih klubov Slovenije (ŠKIS), organizira 2. SEPTEMBRA 2022 po 13. uri SEJEM RABLJENIH UČBENIKOV na Stritarjevi ulici v Ljubljani (med Tromostovjem in mestno hišo), kjer si boste lahko poiskali prazno stojnico ter učbenike in knjige prodali ali podarili tistim, ki jih še nimajo. Morda boste našli tudi kakšno zanimivo knjigo zase.

Verjamem tudi, da ste preživeli počitnice polne novih doživetij, razburljivih dogodivščin in sklenili kar nekaj novih poznanstev. In prav je tako. Vendar pa se morate tudi zavedati, da nekateri vaši vrstniki nimajo te sreče, da bi počitnice preživljali sproščeno, saj je socialno stanje prenekaterih slovenskih družin zelo skromno. Težko si privoščijo nujen nakup šolskih potrebščin, kaj šele počitnice. In prav za te ŠKIS objavlja razpis za nakup delovnih zvezkov socialno ogroženim dijakom za šolsko leto 2022/2023. Če ste sami eden izmed njih ali poznate nekoga, ki tako pomoč potrebuje, se prijavite na razpis, ki je objavljen v spletni učilnici Dijaške skupnosti Gimnazije Antona Aškerca.

Za vse, ki radi pesniško ustvarjate in imate željo vaše misli in občutke s peresom prenesti v katerokoli pesniško obliko, vabim, da se prijavite na natečaj »ZA NAJBOLJŠO PESEM NA TEMO SOLIDARNOSTI«, ki ga prav tako razpisuje ŠKIS. Sodelujete lahko največ z dvema pesmima. Vse prispele pesmi bodo zbrane v e-knjižici. Zmagovalca bo žirija razglasila na Sejmu rabljenih učbenikov. Več o natečaju in kontaktnih podatkih za pošiljanje imate naloženih v dokumentu v spletni učilnici DS GAA.

Za vse naše bodoče dijake, ki vas te informacije podrobneje zanimajo in nimate še gesla za vstop v spletno učilnico Dijaške skupnosti Gimnazije Antona Aškerca, sem na voljo za vsa dodatna pojasnila. Pišete mi lahko na mojo elektronsko pošto, ursa.zen@sclj.si.

Vsem želim uspešen začetek novega šolskega leta.

Urša Žen, mentorica DS GAA

06 May, 2024
Dijakinje in dijake, ki se boste udeležili nagradnega izleta v Avstrijo (Dunaj) obveščamo, da je zbor udeležencev pred Šolskim centrom Ljubljana na Barjanski cesti v sredo, 8. 5. 2024, ob 4.45, z odhodom avtobusa ob 5.00 . Povratek v Ljubljano bo v poznih večernih urah na isto mesto, predvidoma ob 22.00. Dijakinje in dijaki Gimnazije Antona Aškerca ste razporejeni na avtobus številak 3 , skupaj z učenci Evropske šole. Na izletu je organizirano brezplačno kosilo, za dodatno malico pa morate poskrbeti sami. Tisti, ki ste naročeni na šolsko malico, se morate od malice odjaviti skladno s Šolskimi pravili. Vstopnine : vstop v umetnostno-zgodovinski muzej bo brezplačen, prav tako sam vstop v zabaviščni park Prater, v katerem pa so nato plačljive atrakcije (med 3,5 € in 15 €). Na izletu vas bosta spremljala Zdenka Može Jedrejčić, ravnateljica in Vlado Pirc, prof. Program izleta je v priponki: program . Ne pozabite s seboj vzeti osebnega dokumenta ter kartice zdravstvenega zavarovanja. Zdenka Može Jedrejčić, ravnateljica
06 May, 2024